KONST / Oljemålningar / Oljemålning / rörlig mekanik 17354388
nr 1735 4388
Bengt Elde
(1939-2015), Sverige
Oljemålning / rörlig mekanik, Bengt Elde (1939-2015), Sverige, tillskriven. Skärgårdsidyll, mekaniskt rörliga ankor. Ej signerad. Reliefdekor / collage, olja på pannå, yttermått inklusive ram: 200x210 cm.
Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.
Utrop:
6.500 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 19:55:28
23/10 20:26:45